مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کیوی طلایی در ایران | قیمت کیوی برای صادرات

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع کیوی ایران و زمان برداشت آنکیوی مازندران یا گیلان بهتر است؟صادرات کیوی خونی به اروپا
کیوی طلایی در ایران

قیمت کیوی طلایی در ایران برای صادرات به بازار های هدف، با بسته بندی سبدی ۱۰ کیلویی و سایز ۷۰ گرم به بالا از ۱۲۰۰۰ تا ۱۳۰۰۰ تومان خرید و فروش می شود.

برخی از دوستان کیوی هایوارد طلایی را با کیوی تو زرد اشتباه می گیرند. منظور مشتریان خارجی از نوع هایوارد طلایی این است که رنگ پوست کیوی که قهوه ای رنگ است، مایل به طلایی باشد.

هر چقدر رنگ طلایی تری به خود داشته باشد، میزان قند آن مناسب تر برای صادرات خواهد بود.

حتی اگر توجه داشته باشید، کیوی هایی که برای نگهداری در سردخانه ها از باغات برداشت می شوند، می بایست این درصد رنگ را داشته باشند که در غیر این صورت عمر نگهداری میوه کیوی و ماندگاری آن در سردخانه ها به شدت کاهش پیدا می کنند. در واقع در طی یک ماه همه کیوی ها نرم می شوند.

انواع کیوی ایران و زمان برداشت آن

با توجه به اینکه بازار های هدف برای صادرات کیوی ایران چند کشور بزرگ هستند و در طی یک ماه مانده به زمان برداشت این میوه در ایران، سفارشات از جانب این کشور ها زیاد می شود، از این رو صادرات کیوی را تا آبان ماه ممنوع می کنند.

بهترین زمان برداشت کیوی که میزان قند آن کامل شده است، اواسط آبان ماه است که در انواع مختلف همچون:

  • کیوی هایوارد طلایی ( گوشت سبز )
  • کیوی خونی
  • کیوی تو زرد

هستند. کیوی طلایی در ایران تقریبا ۸۰٪ ظرفیت سردخانه های کشور را تشکیل می دهد. تقریبا حجم انبوهی از این میوه که از باغات نواحی مختلف کشور برداشت می شود، از نوع هایوارد طلایی یا همان تو سبز است که نسبت به سایر واریته ها هم قیمت بسیار رقابتی تری دارد و هم اینکه خواهان بیشتری در سایر کشور ها به خود دیده است.

کیوی مازندران یا گیلان بهتر است؟

در مقاله های قبلی هم اگر دنبال کرده باشید گفته بودیم که کیوی مازندران از نظر سایز و کیفیت به کدام کشور ها صادرات می شود و کیوی گیلان نیز بیشتر در کدام کشور ها خواهان دارد.

همینطور اعلام کرده بودیم که حجم برداشت در هر کدام از این استان ها به چه میزان است و آیا کیوی طلایی در ایران که در هر کدام از این مناطق قابل برداشت است، در یک سطح کیفیت هستند با خیر؟

توجه داشته باشید که کیوی استان مازندران ماندگاری بالاتری نسبت به گیلان دارد. اما سایز متوسط قالبی دارد. از این رو بیشتر کیوی این منطقه مناسب برای بازار هند است.

مشتریان هندی همواره خواهان کیوی هستند که متوسط باشند و تعداد آنها در یک سبد یا کارتن بیشتر باشد.

اما کیوی گیلان مختص بازار های اروپایی بوده است که سالانه به بخش های مختلفی از کشور های عضو اتحادیه اروپا صادرات می شود.

صادرات کیوی خونی به اروپا

همانطور که در مباحث فوق اشاره کردیم، کیوی طلایی در ایران بیشترین میزان برداشت از باغات را داشته است. اما واریته های مختلفی هم همانند کیوی خونی وجود دارد که تقریبا سه برابر قیمت کیوی طلایی را برای صادرات دارد.

این کیوی صرفا برای بازار های اروپایی مثل

  • روسیه
  • اوکراین
  • آلمان
  • انگلیس
  • ترکیه

صادرات می شوند که قیمت فروش کیوی خونی و تو زرد در بازار این کشورها بسیار بالاتر بوده و خواهان بسیار زیادی نیز دارد. باغداران ما در سطح کشور در این دو سال اخیر متوجه این قضیه شده اند و توانسته اند سطح باغات زیر کشت خود را از این دو گونه کیوی صادراتی رونق داده و حجم برداشت خود را نیز افزایش دهند.

سجاد راد

من در حوزه میوه مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.