مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

دما سردخانه ها برای نگهداری سیبمشخصات سیب درختی مرغوبنرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای
نرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای

نرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای در نواحی مختلف ایران بیش از از ۱۰ هزار تومن خواهد بود چرا که در حال حاضر یک هفته از زمان برداشت سیب در ایران گذشته است، نرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای در بازار داخلی از ۹۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ تومان معامله می شود.
این دو نوع سیب از گروه سیب های پاییزه است که از اوایل مهر ماه شروع به برداشت می‌شود و در سطح سردخانه‌ها برای صادرات به بازارهای خارجی نگهداری می‌شود.

نکته ای که در این زمینه بسیار حائز اهمیت است این است که بعضی از سیب ها در سردخانه ها ماندگاری پایین‌ تری دارند و در هنگام فروش نیز نرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای نسبت به سیب‌ های سایر مناطق پایین تر بوده است. اگر قصد خرید انواع سیب درختی از سطح سردخانه ها را دارید به راحتی می توانید نرخ های مختلف از این میوه را در گرید های متفاوت پیدا کنید. حجم برداشت سیب قرمز و طلایی به قدری است که شما نسبت به بازار هدف خود می توانید رقابتی ترین نرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای پیدا کنید.

نرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای

دما سردخانه ها برای نگهداری سیب

البته راجع به کیفیت سیب ها نمی‌ توان صرفاً منطقه برداشت را ملاک قرار داد بلکه نحوه نگهداری آن در سردخانه ها نیز موضوع بسیار مهمی می‌تواند در پیشبرد بالا بردن ماندگاری سیب و یا حفظ کیفیت آن باشد. بنابراین برخی از همکاران سردخانه دار اطلاعات کارشناسانه برای نگهداری اصولی میوه جات را ندارند و یا در فعالیت های خود کوتاهی می‌کنند.
هر کسی که در امور سردخانه داری فعالیت می کند باید به مواردی از قبیل رعایت
میزان دما داخل سالن ها
میزان رطوبت
تهویه مناسب
عدم باز و بسته کردن درهای سالن در طول روز
دقت نظر بیشتری داشته باشد اما متاسفانه گروه ویتاراد هر سال طی بازدید که از سردخانه های مناطق مختلف کشور داشته است شاهد این موضوع بوده است که برخی از این همکاران در این زمینه کوتاهی کرده و فعالیت خود را به درستی انجام نمی دهند که مسبب افت کیفیت سیب های قرمز و زرد باغداران بعد از گذشت چند ماه در سردخانه ها می شوند.

بهتر است بدانید که دمای استاندارد نگهداری سیب در سردخانه ها بین ۱ الی ۲ درجه سانتی گراد بالای صفر است و میزان رطوبت آن حدود ۹۰ درصد باید باشد و همزمان با انجام این فرآیند، تهویه سالن های انبار می بایست فعال باشد تا کیفیت سیب ها در حد مطلوب تا ۶ ماه ثابت نگهداری شود.
نرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای با حفظ همه این دستورالعمل ها می تواند حاشیه سود خوبی برای باغداران داشته باشد و تمامی سردخانه داران نسبت به این موضوع وظیفه دارند تا بتوانند محصولات باغی هر یک از باغداران را به صورت اصولی و استاندارد نگهداری کنند.

مشخصات سیب درختی مرغوب

چنانچه وارد سردخانه ای در مناطق مختلف ایران برای خرید سیب شده‌اید و اطلاعات کافی برای تشخیص سیب درختی با کیفیت و مرغوب ندارید باید در مرحله اول توجه داشته باشید که سردخانه های راه اندازی شده در مناطقی باید باشند که سیب های آن منطقه دارای کیفیت بالاتری باشد. به عنوان مثال اگر شما به سردخانه هایی بروید که در نواحی کوهپایه ای و کوهستانی نباشند سیب های نگهداری شده در آن نیز مربوط به همان مناطق خواهد بود. اما اگر سردخانه ها در نواحی کوهپایه‌ای راه اندازی شده باشند سیب هایی که در آن نگهداری می‌شوند دارای سطح کیفیت بالاتری نیز هستند و شما در مرحله اول به راحتی می توانید بهترین سیب را خریداری کنید‌

نکته دوم و مهم این است که در سطح سردخانه‌ها هم حسی پاها در یک رنگ کیفی نیستند و ممکن است برخی از باغات به دلیل عدم رسیدگی از جانب باغداران دارای آفت و یا کیفیت پایین تری باشند از این رو توجه کنید که سیب هایی که دارای پوست صاف و حالت سفتی بالا و میزان رنگ آن آن زیاد باشد و بوستان عادی است لک و یا لکه باشد جزء مشخصه‌های اصلی سیب برای صادرات خواهد بود
نرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای برای این نوع از سیب ها به نسبت سیب هایی که از لحاظ کیفیت و سختی پایین تری دارند همواره بیشتر بوده است و اغلب صادرکنندگان سیب در ایران بهای زیادی برای خرید خرج می‌کند.

نرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای

نرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای

شهر اشنویه در استان آذربایجان غربی یکی از مناطق سیب خیز کوهپایه ای به حساب می آید که دارای بهترین نوع از سیب های قرمز و طلایی است. این شهر به دلیل قرار گرفتن در دامنه کوه های سردسیر هر سال ارقام مختلف از این میوه با درصد ماندگاری بسیار بالا به بازارهای داخلی و خارجی ارسال می شود.
البته این موضوع را نیز خاطر نشان می کنیم که اشنویه تمامی مناطق آن دارای سیب های با کیفیت نیست و شما باید برای سفر به این شهر از نظر کارشناسان و شرکت های تامین کننده سیب در ایران کمک بگیرید.

نرخ سیب قرمز و طلایی سردخانه‌ای در این شهر نسبت به:

  • موقعیت و نحوه رسیدگی به باغ
  • ناحیه برداشت
  • میزان رنگ
  • سایز سیب

متفاوت است. بیشترین آمار فروش سیب در اشنویه مربوط به سیب قرمز است که در سبد های پلاستیکی ۱۰ کیلویی به بیش از ۱۰ کشور انجام می شود و خوشبختانه در سال ۲۰۲۱ با رشد باردهی درختان در این منطقه، شاهد افزایش برداشت سیب قرمز نسبت به سال گذشته هستیم که این افزایش تولید باعث خواهد شد تا خیلی از کشور هایی که به عنوان مشتری بالفعل برای خرید سیب ایران بودند حجم سفارش خود را در این زمینه افزایش دهند.

سجاد راد

من در حوزه میوه مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.