مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سیب قرمز درختی | لیست قیمت سیب ارومیه

آنچه در این مقاله می خوانید...

خواص سیبقیمت سیب درختی ارومیهمرکز خرید و فروش سیب درختیصادرات سیب قرمز درختی ارومیهانواع سیب ارومیه در بازار میوهعمده فروش سیب درختی
شرکت صادر کننده سیب

یکی از شهرهای مهم تولید کننده سیب قرمز درختی در کشور، ارومیه است. قیمت سیب درختی ارومیه بستگی به موارد بی شماری دارد. سیب قرمز ارومیه یکی از مرغوب ترین انواع سیب تولیدی در ایران است. قیمت هر تن سیب قرمز درختی ارومیه، با توجه به مصرف و توزیع داخلی یا صادراتی آن تعیین می شود. سیب ارومیه از محبوبیت ویژه ای در میان ساکنان شهرهای مختلف کشور برخوردار می باشد. سیب ارومیه فروش خوبی نیز در بازار سیب ایران دارد.

سیب قرمز درختی

ارومیه نزدیک به 30 درصد از تولیدات سیب قرمز درختی در کشور را تأمین می کند. این میوه به نوعی محصول استراتژیک برای استان به شمار می رود. این سیب در سردخانه ها نگهداری می شود و افزایش صادرات آن چشمگیر بوده است. سالانه برآورد می شود که 35 هزار تن سیب قرمز درختی توسط 50 مرکز خرید روستایی در این استان، خریداری می شود. سیب قرمز درختی در باغ ها به شیوه های مختلفی پرورش می یابد و انواع مختلفی دارد که در زیر به آن اشاره می شود:

  • رد دلیشز
  • گلدن دلیشز
  • برابرن
  • فوجی
  • گالا
  • گرانی اسمیت
  • انواع گلاب
  • و …

قابل ذکر است که سیب قرمز درختی نزدیک به 14 درصد از کل تولید سیب را شامل می شود. همچنین تولیدات پاییزه سهم بیش از 86 درصد کل تولید سیب را به خود اختصاص داده است. فروش سیب قرمز درختی در بازار بیشتر، در کیفیت مناسب توزیع داخلی دارد و سیب های با کیفیت و درجه یک به بیرون از کشور صادر می شود. صادرات سیب درختی به پاکستان، کشور های عربی و اروپایی صورت می گیرد.

فروش عمده سیب درختی

خواص سیب

سیب قرمز درختی خواص بی شماری دارد که پزشکان نیز خوردن آن را در روز توصیه می کنند. خواص سیب عبارتند از: کمک به گوارش، جلوگیری از بروز مشکلاتی مانند اختلالات معده، سنگ کیسه صفرا، یبوست، اختلالات کبد، کم خونی، دیابت، بیماری های قلبی، روماتیسم، نقرس، انواع سرطان، اختلالات چشم و غیره. سیب همچنین از ابتلاء به بیماری های آلزایمر و پارکینسون پیش گیری می کند. سیب به سلامتی دندان و پوست هم مفید است.

قیمت سیب درختی ارومیه

قیمت سیب درختی ارومیه در بازار متفاوت است. همان طور که قیمت سیب مراغه یا قیمت روز سیب قرمز درختی متفاوت می باشد. به دلایل گوناگون از جمله صادرات سیب قرمز درختی به خارج از کشور، قیمت های این میوه در بازار کشور گوناگون اعلام می شود. سیب قرمز درختی را از هر میوه فروشی در شهر خود به قیمت های مختلفی خریداری می کنید. هر روز قیمت سیب قرمز درختی در بازار یک جور است. قیمت سیب درختی در سال 97 با سال جدید تفاوت بسیاری دارد.

از سوی دیگر، قیمت سیب درختی ارومیه برای صادرات به کشورهای گوناگون بستگی به کیفیت آن دارد. نوع سفارش و حمل و نقل از دیگر مسائلی می باشد که روی قیمت سیب اثرگذار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت سیب درختی ارومیه، می توانید به بازارهای بزرگ میوه و تره بار فروشی سر بزنید یا این که با خود تولید کنندگان و صادر کنندگان این سیب مستقیماً تماس بگیرید. این سیب در فروشگاه های اینترنتی نیز به فروش می رسد. برخی از این وب سایت ها، سیب درختی ارومیه را در دسترس خریداران قرار می دهند.

مرکز خرید و فروش سیب درختی

سیب درختی را می توان از میدان های بار که به نوعی مرکز خرید و فروش سیب درختی می باشند، خرید. در هر شهری میدان های بار متفاوتی وجود دارد که از سیب تا سایر میوه ها، تره بار و سبزیجات را به فروش می رسانند. در کلان شهرها ممکن است چندین میدان بار وجود داشته باشد.

مرکز خرید و فروش سیب درختی در اصل، شهرهایی می باشند که دارای باغ های سیب فراوانی می باشند. از این شهرها است که سیب را خریداری می کنند و سپس به بازار عرضه می نمایند.

قیمت سیب امروز را می توانید از میدان های بار بدست آورید. فروشگاه های میوه فروشی نیز در بیشتر محله ها فعالیت می کنند. این فروشگاه می توانند قیمت اصلی میوه را در بازار مرکزی فروش میوه برایتان اعلام کنند. برای این که قیمت پایه سیب درختی را به دست آورید، به مراکز اصلی خرید و فروش این محصول سر بزنید.

صادرات سیب قرمز درختی ارومیه

تنها در مهر سال گذشته که سال زراعی نام دارد، میزان صادرات سیب قرمز درختی استان آذربایجان غربی، به 300 هزار تن رسیده بود. این میزان صادرات دو نیم برابر افزایش را نسبت به سال 96 نشان میدهد. در این استان 112 هزار هکتار باغ وجود دارد که 45 درصد این باغ ها را سیب تشکیل می دهد.

آمار نشان می دهد که ظرفیت خوبی برای تولید و صادرات در این بخش وجود دارد. در میان این مقدار باغ سیب، 53 هزار هکتار آن بارور می باشد و ارومیه با 23 هزار و 150 هکتار، رتبه نخست را در کشت این محصول دارد.

میانگین تولید سیب در آذربایجان غربی نزدیک به 15 هزار تن در هکتار اعلام شده است. باغ های سیب در این استان علاوه بر ارومیه، در شهرهای اشنویه، مهاباد و سلماس وجود دارد که در رتبه های بعدی تولید سیب قرار دارند.

در این استان زنجیره ای تشکیل یافته است که به کار بسته بندی، بازاریابی و صادارت این محصول می پردازند. پیش بینی می شود که در سال جدید زراعی، برنامه ریزی های دقیقی درباره صادرات سیب درختی ارومیه و در کل استان آذربایجان غربی صورت گرفته است. این استان سالانه بیش از 800 تا یک میلیون تن سیب درختی تولید می نماید.

انواع سیب ارومیه در بازار میوه

سیب درختی ارومیه انواع مختلفی دارد. شاید شما هم در بازار به انواع این سیب برخورده باشید یا خریداری کرده باشید. ارقام غالب محصول سیب درختی در استان آذربایجان غربی به ویژه ارومیه، انواع سیب های زرد و قرمز لبنانی موسوم به گلدن و رد دلیشز، می باشد. از دیگر انواع سیب ارومیه و این استان می توان به سیب های گرانی اسمیت، رد استارکینگ، دلباراستیول و گالا اشاره کرد.

هر کدام از این سیب ها در شرایط متفاوتی پرورش می یابند. باغ های بسیاری در استان آذربایجان غربی در حوزه تولید محصولات سیب وجود دارد. در این زمینه باغ داران بی شماری هم مشغول فعالیت هستند. انواع سیب ارومیه در بازار میوه به فروش می رسد. البته سیب های درجه یک این باغ ها به عنوان کالای صادراتی به خارج از کشور فرستاده می شود و سیب های مناسب و در درجات پایین تر در بازار داخلی به فروش می رسد.

سیب ارومیه، یکی از محصولات عمده برای صادرات محسوب می شود. این سیب از مرغوبیت و محبوبیت ویژه ای برخوردار می باشد. انواع سیب ارومیه را می توانید در باغ های این شهرستان و همچنین مراکز اصلی فروش محصولات سیب این شهر مشاهده و خریداری نمایید. البته در کلان شهرها نیز در برخی از مراکز فروش میوه، سیب های ارومیه به فروش می رسد که خب، قیمت آن به دلیل کیفیت، از دیگر سیب ها گران تر می باشد و به نوعی میوه لوکس به شمار می رود.

عمده فروش سیب درختی

شرکت های مختلفی در کار بسته بندی، تولید و صادرات سیب درختی در ایران فعالیت می کنند. این شرکت ها بهترین، مرغوب ترین انواع سیب صادراتی و مصرف داخلی را به سیب های درجه یک، دو سه و سیب زیر درختی تقسیم می نمایند و از کشاورزان با هر تناژی خریدای می کنند. پس از بسته بندی های مختلف برای صادرات به کشورهای گوناگون و همچنین خریداران داخلی آماده و به فروش می رسانند.

در رده های پایین تر، عمده فروشی سیب درختی در بازارهای میوه و تره بار هم صورت می گیرد. با مراجعه به این بازارها می توان سیب را با تناژ پایین تر خریداری کرد؛ ولی برای خرید تناژ بالاتر باید به شرکت های اصلی مراجعه نمود. این شرکت ها همچنین در فضای مجازی و اینترنت هم فعال می باشند. آنان وب سایت های گوناگونی دارند که می توان از این وب سایت ها بازدید نمود و با فروشندگان تماس برقرار کرد.

با جستجویی ساده می توانید انواع وب سایت ها و فروشگاه های آنلاین را پیدا کنید که در کار خرید و فروش عمده سیب درختی می باشند. این شرکت ها انواع سیب درختی را به فروش می رسانند و زمینه صادرات آن را به کشورهای همسایه و دیگر کشورها در سراسر دنیا فراهم می کنند. عمده فروشی های سیب درختی، راه های مختلفی را برای ارسال محصول سفارش داده شده در پیش می گیرند.

سجاد راد

من در حوزه میوه مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

0 پاسخ به “سیب قرمز درختی | لیست قیمت سیب ارومیه”