مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت عمده انواع فلفل دلمه رنگی برای صادرات

آنچه در این مقاله می خوانید...

روش های حل این موضوع چیست؟تفاوت گلخانه های داخلی با گلخانه های پیشرفته اروپاییتفاوت بین فلفل دلمه رنگی درجه یک با سوپرقیمت فروش فلفل دلمه رنگی درجه یک و سوپر
قیمت فلفل دلمه اصفهان

قیمت عمده انواع فلفل دلمه رنگی برای صادرات به بازارهایی چون روسیه، اوکراین، قزاقستان، بلاروس، کشورهای همسایه هر روز در حال افزایش است.

فلفل دلمه رنگی

اصلی ترین دلیل افزایش قیمت این محصول، تقاضای زیاد از این کشورها است که معمولا زمانی که این محصول در ایران برداشت می شود، کشورهای رقیبی که هر سال بازار این محصول را در این کشور می گرفتند، این محصول را در گلخانه ها برداشت نکردند.

همین موضوع باعث میشه که در آن بازار فقط ایران و محصولات ایران خرید و فروش شود.

یک حسنی که دارد این است که شهروندان این کشورها، بیشتر با محصولات ایران آشنا می شوند و شاید در آن موقع تفاوت کیفیت و طعم فلفل دلمه رنگی کشورمان را با سایر کشورها بفهمند.

علت این صحبت ما این بود که رعایت نکردن بسته بندی و نوع سورت، باعث شده تا خریداران با یک دید دیگه ای به محصولات ایرانی نگاه بکنند و همین موضوع باعث شده تا همیشه محصولات ما مثل فلفل دلمه رنگی با قیمت پایین تری به نسب کشورهای دیگه خرید و فروش شود.

فلفل دلمه رنگی

روش های حل این موضوع چیست؟

اگر سفری به بازار های هدف چون روسیه کرده باشید، متوجه خواهید شد که فلفل دلمه هایی که از سایر کشورها وارد شده است، بالطبع سایز و رنگ یکنواخت دارند و علاوه بر آن روی قیمت گذاری محصولات خود با برنامه حرکت می کنند.

  • روش کشت و نوع برداشت از گلخانه
  • انتخاب بذر
  • رعایت استانداردهای حمل
  • سورتینگ اصولی و مناسب
  • انتخاب بسته بندی شکیل با طراحی مناسب

از عوامل دیگری هستند که باعث شده بازار محصولات خارجی بهتر از ما باشد.

تفاوت گلخانه های داخلی با گلخانه های پیشرفته اروپایی

کشور ما جز کشورهای جهان سومی همواره تلقی شده است، شاید این موضوع برای شما نیز جالب باشد که همیشه قصد داریم که استارت کار را از کم و کم هزینه شروع کنیم.

در سفری که به استان اصفهان و منطقه تیران داشتیم، سراغ چند کشاورز یا گلخانه دار در این منطقه رفتیم. گلخانه های زیادی در این منطقه هستند البته با متراژ های کوچک.

با همکاری چند نفر از این دوستان، وارد فضای داخل گلخانه شدیم، نوع کشت همه گلخانه ها به صورت خاکی بوده و کاملا سنتی.

یعنی در واقع فرق بین فضای باز با گلخانه، فقط وجود سازه ها بود که این دو را از هم متمایز می کرد.

اگر بخواهیم در آینده بازار قابل توجهی از این محصول یا محصولات دیگه داشته باشیم، حال اگر مساحت گلخانه ما کوچک باشد اشکالی ندارد، ولی لااقل نوع کشت خود را از خاکی به هیدروپونیک تغییر بدیم.

طبیعتا هم محصول سالم با ماندگاری بالا برداشت خواهیم کرد و هم با آموزش یک سری فرایندها، حجم برداشت خود را نیز ارتقا خواهیم داد.

کشورهای اروپایی همچون اسپانیا یا هلند دارای بیشترین میزان تولید و بالاترین حجم فروش و صادرات را دارند.

البته ناگفته نماند که چند نفر از گلخانه داران در ایران هستند که با کمک یا سرمایه گذاران هلندی اقدام به کشت و تولید این نوع از محصولات کرده اند که در مقاله های بعدی بیشتر راجع به این مسئله صحبت خواهیم کرد.

فلفل دلمه رنگی

تفاوت بین فلفل دلمه رنگی درجه یک با سوپر

زمانی که کشاورز اقدام به برداشت محصول فلفل دلمه ای خود می کند، می بایست محصولی که رنگ کامل تری دارد را انتخاب و بچیند.

حال فلفل هایی که رنگ گرفته اند، همشون درشت نیستند. فلفل هایی هم هستند که از لحاظ شکل ظاهری استاندارد نیستند و یا سایز کوچکی دارند که همه این ها در یک باکس های مادر چیده و گذاشته می شوند.

بعد از اینکه مرحله برداشت به اتمام رسید، چند نفر مسئول سورت یا به نوعی جدا سازی این نوع فلفل ها از میان بارهای صادراتی انجام می دهند که از این سیستم، تمامی بارها جهت بسته بندی به سالن های سورتینگ صادراتی ارجاع داده می شوند.

سیستم های سورتینگ مسئول جدا سازی بارهای درشت سوپر از فلفل های درجه یک هستند.

فلفل های درجه یک برای بازار داخل و بار سوپر جهت صادرات بسته بندی می شوند. حال اگر اطلاعات بیشتری از هر کدام از این گریدها دارید، مطالب ما را در این زمینه می توانید دنبال کنید.

فلفل دلمه رنگی

قیمت فروش فلفل دلمه رنگی درجه یک و سوپر

همانطور که در این مقاله اشاره کردیم، فلفل دلمه ها در گرید های مختلف به بازارهای داخلی و خارجی به فروش می رسند.

بعضی از این محصولات برای صادرات، و برخی نیز در بازار داخل خرید و فروش می شوند.

همچنین اشاره کردیم که فلفل های رنگی درجه یک با بسته بندی مختلف به بازار استان های کشور ارسال می شوند که هر کدام بستگی به بازار روز با قیمت های متفاوت تری به فروش می رسند.

اگر در پی این هستید که ببینید در بازار ایران با چه قیمت هایی خرید و فروش می رسند، کافیست یه سری به بازار میادین میوه و تره بار بزنید و از نزدیک شاهد کیفیت و قیمت فروش آن باشید.

اما مقوله صادرات کلا فرق دارد. اینکه می گوییم فرق دارد، این است که کیفیت و نوع بسته بندی متفاوت است و قیمت فروش محصولات برای صادرات نیز متغییر از بازار ایران است.

اگر بازار روسیه را در نظر بگیرم، اغلب قیمت فلفل دلمه رنگی ایران در بازار فود سیتی مسکو از ۱۲۰ روبل شروع می شود تا معمولا زمانی که تقاضا خیلی زیاد می شود، به ۴۰۰ روبل نیز می رسد.

که اگر صادرکنندگان ما ناشی گری نکنند و  مدیریت صادرات داشته باشند، می توانند همواره بازار بزرگی برای خود ایجاد کنند.

فلفل دلمه رنگی

سجاد راد

من در حوزه میوه مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.