مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب گرانی اسمیت

آنچه در این مقاله می خوانید...

چهارمین کشور تولید کننده سیبخریدار سیب سبزقیمت سیب گرانی اسمیت
قیمت سیب گرانی اسمیت

قیمت سیب گرانی اسمیت برخلاف سایر سیب های صادراتی ایران نسبتاً قیمت بالاتری دارد که بعضی از واریته ها در فصل تابستان و نوع دیگری از این سیب نیز همزمان با سیب های پاییزه از باغات برداشت می شوند.
سیب گرانی اسمیت که در فصل تابستان برداشت می شود دارای رنگ سبز ماتیکی است که خواهان زیادی در بازار داخلی ایران ندارد و به همین خاطر اغلب باغداران برای اینکه بتوانند محصولات خود را در سریع ترین زمان بفروشند اقدام به برداشت زود هنگام این سیب می کنند.

اما در برخی از مناطق ایران، سیب گرانی اسمیت از اوایل پاییز برداشت می شود که حجم تولید این سیب به نسبت پایین تر است ولی همواره قیمت سیب گرانی اسمیت برای صادرات به بالای ۲۵ هزار تومان میرسد که در شهرهای مختلف مناطق شمال غرب کشور بیشترین برداشت را دارد.
این سیب در ایران به نام سیب سبز فرانسوی نیز معروف است و کسانی که در زمینه صادرات سیب درختی در ایران فعالیت دارند همواره به نام سیب سبز ترش فرانسوی خرید می کنند که در سال ۲۰۲۱ طبق آخرین برآورد که کارشناسان ما در شرکت ویتاراد داشته اند بالغ بر پانصد تن از این سیب در سردخانه ها نگهداری می شود.

قیمت سیب گرانی اسمیت

چهارمین کشور تولید کننده سیب

کشور ایران به عنوان چهارمین کشور تولید کننده سیب در جهان بیش از پنج گونه از این میوه را در بازارهای خارجی معرفی کرده است که پرفروش ترین آن که خواهان زیادی نیز داشته است می توان به:

  • سیب گرانی اسمیت
  • سیب رد دلیشز
  • سیب گلدن دلیشز
  • سیب گالا
  • سیب فوجی

اشاره کرد و قیمت سیب گرانی اسمیت برای بازارهای خارجی نسبت به سایر گونه ها بالاتر بوده است که ما نسبت به قیمت فروش هر کدام از این سیب ها به ترتیب اسامی آنها را اشاره کردیم.

اما نکته مهم این است که سیب رد دلیشز و سیب گلدن دلیشز آمار بیشتری را در زمینه سطح زیر کشت و برداشت از سطح باغات ایران دارند و حتی کشور های مختلف هر سال خواهان خرید سیب قرمز و طلایی ایران هستند.
البته میزان درخواست خرید برای سیب گرانی اسمیت و همینطور سیب گالا و فوجی از کشورهای مختلف آسیایی و اروپایی زیاد بوده است اما حجم برداشت این سیب ها از باغات ایران در حد زیادی نیست و این موضوع باعث شده است تا سایر سیب های ایران جایگاه بهتری در بازارهای خارجی نداشته باشند و تنها ایران را با سیب های قرمز و طلایی بشناسند.
بالا بودن میزان صادرات سیب قرمز و طلایی از ایران سبب شده است تا ایران را به یکی از بزرگترین صادرکنندگان این سیب در جهان تبدیل کند.

خریدار سیب سبز

خریدار سیب سبز ایران هر سال از چند کشور هستند که صادرکنندگان سیب ایران به روسیه و کشورهای حوزه خلیج فارس بیشترین آمار فروش را داشته اند.
سیب سبز ایران ماندگاری خیلی بالایی دارد اما میوه کاملاً از حساسی است که در زمان برداشت حتماً باید استاندارد های لازم برای چیدن سیب از روی درخت را رعایت کرد، در غیر اینصورت باعث می شود تا پوست آن صدمه دیده و به مرور زمان کیفیت خود را از دست دهد.

قیمت سیب گرانی اسمیت پاییزه ایران این مشکل را ندارد و دارای پوست ضخیم تر با ماندگاری بسیار بالا در باغات و همینطور سردخانه ها دارد و این موضوع باعث شده است تا برخی از باغداران که اطلاع از آینده بازار سیب سبز ایران دارند محصول خود را در سردخانه ها نگهداری کنند تا بتوانند در ماه های آینده که میزان سفارش مشتریان خارجی بیشتر می‌شود، با قیمت زیادی بفروشند.

در حال حاضر حدود ۳۰۰ تن از سیب گرانی اسمیت در سردخانه ویتاراد موجود است که قیمت سیب گرانی اسمیت توسط باغدار ۲۵ هزار تومان گفته شده است که اگر مشتری بالقوه در هرکدام از بازارهای خارجی دارید می توانید نسبت به خرید با کیفیت‌ترین سیب ایران اقدام کنید.

حداقل قیمت سیب قرمز ایران

قیمت سیب گرانی اسمیت

برخی از همکاران، قبل از زمان برداشت، قصد دارند تا این سیب را در سطح باغات خریداری کنند که هر سال در مناطقی که کیفیت سیب آنها بالاترین حد را دارد، قیمت سیب گرانی اسمیت در باغات مناطق مختلف حدود ۸۰۰۰ تا ۱۵ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. این تفاوت قیمت سیب گرانی اسمیت نسبت به کیفیت، سایز و منطقه برداشت سیب دارد حتی میزان ماندگاری سیب گرانی اسمیت نیز متفاوت از هم می باشد که سبب شده است همواره قیمت سیب گرانی اسمیت در بازار داخلی و همینطور برای صادرات متغیر باشد.

عمده باغات سیب گرانی اسمیت در شهرهای

  • ارومیه
  • اشنویه
  • مراغه
  • مهاباد
  • دماوند

بوده است که مجموعه سیب های برداشت شده از این شهرها قابل صادرات به کشورهای هدف بوده است اما متاسفانه همکاری و مشاوره درست به باغداران ارائه نشده است تا بتوانند میزان تولیدات خود را در زمینه سیب گرانی اسمیت افزایش دهند و این باعث شده است تا ما هر سال مشتریان زیادی را از کشورهای مختلف که خواهان خرید سیب گرانی اسمیت ایران هستند از دست بدهیم.

سجاد راد

من در حوزه میوه مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.