مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب سپیدان

آنچه در این مقاله می خوانید...

شهرهای تولید کننده سیب اطراف قله دنامیزان کیفیت و سایز سیب پادناقیمت سیب سپیدان
قیمت سیب سپیدان

قیمت سیب سپیدان به علت داشتن کیفیت بالا در سال ۲۰۲۱ نرخ آن پنج هزار تومن در سطح باغات بوده است. سپیدان از شهرهای سرد سیر در استان فارس است که در ۹۰ کیلومتری شهر شیراز واقع شده است و به دلیل قرار گرفتن در حومه رشته‌ کوه دنا، همواره دارای مرغوبترین نوع از سیب قرمز و طلایی بوده است. در استان فارس این منطقه به عنوان ناحیه سیب خیز شناخته شده است که علاوه بر سیب، میوه‌ هایی چون گیلاس، گردو و انگور بیشترین تولید را دارند.

اگر تا به الان اطلاعات کاملی از منطقه سپیدان و سیب این ناحیه نداشتید باید متصور شوید که یکی از سیب هایی که در ایران ناشناخته بوده است، سیب سپیدان است. این منطقه که در فصل زمستان پوشیده از برف سنگین می شود همواره دارای آب و هوای بسیار سرد و خنک می باشد که سبب شده است کیفیت سیب های آن بالاترین رنج را داشته باشد و به همین خاطر اغلب باغداران میزان سطح زیر کشت نهال سیب را در باغات خود افزایش می دهند. البته در حومه رشته کوه دنا شهرهای دیگری نیز از استان های مختلف وجود دارد که نسبت به سیب های این مناطق اشاره خواهیم کرد.

قیمت سیب سپیدان

شهرهای تولید کننده سیب اطراف قله دنا

همانطور که گفتیم در حومه رشته کوه دنا شهر های دیگری نیز از استان‌های مختلف واقع شده‌اند که هر کدام به عنوان مراکز اصلی تولید انواع سیب درختی می باشند. رشته کوه دنا از نواحی مختلف به استان‌های اصفهان
کهگیلویه و بویراحمد
فارس و حتی چهارمحال بختیاری
وصل شده است.
شهر هایی مانند
سپیدان
سمیرم
دنا
بروجرد
یاسوج
بروجن
از تولید کننده های عمده سیب به شمار می‌روند که در دامنه این رشته کوه واقع شده اند و همواره یکی از بهترین سیب هایی که از ایران برای کشورهای خارجی صادرات می شود مربوط به این مناطق می باشند که متاسفانه از دید خیلی از صادرکنندگان ناشناخته مانده است.

در مطالب قبلی نیز اشاره کردیم که اگر به دنبال خرید سیب درختی از ایران هستید همواره از مناطقی خریداری کنید که سیب های برداشت شده از نواحی کوهپایه ای بوده باشند و دلیل آن را نیز اشاره کردیم که میزان کیفیت و حتی طعم سیب در این نواحی منحصر به فرد می باشد. شاید قیمت سیب سپیدان نسبت به سایر مناطق گران تر باشد ولی در عوض از نظر کیفیت، درصد سالم رسیدن سیب به کشور مقصد و طعم سیب، نگرانی نخواهید داشت.

همه این موارد به شما کمک خواهد کرد که بتوانید یک تجارت موفق در زمینه سیب‌درختی داشته باشید. گروه ویتاراد این امکان را به وجود آورده است که بتوانید از طریق این مجموعه اقدام به خرید سیب قرمز و طلایی از هر کدام از شهرهای ذکر شده نمایید.
قیمت سیب سپیدان در مقایسه با سیب سایر شهرهایی که به شما گفتیم تقریباً رقابتی است چرا که این شرکت همکاری بالایی با باغداران نمونه در این شهر دارد. در واقع باغداران به دلیل خوش حسابی این مجموعه هر سال بیش از ۵۰ هزار تومان از سیب های خود را از طریق گروه ویتاراد به فروش می رساند.

میزان کیفیت و سایز سیب پادنا

پادنا یکی از شهرهای کوچک در شهرستان سمیرم در استان اصفهان است که به عنوان ناحیه سیب خیز، متصل شده به رشته کوه دنا می باشد و تقریباً در استان اصفهان بهترین نوع سیب که هر سال در بازار ایران خرید و فروش می شود مربوط به منطقه پادنا در سمیرم اصفهان است. کیفیت و طعم خاص آن باعث شده است تا شهروندان ایرانی پول زیادی را برای خرید سیب این منطقه خرج کنند و تقریباً در قسمت مرکزی تا جنوب ایران بیشترین سیبی که داد و ستد می‌شود مربوط به سیب پادنا است.

انواع سیب درختی که از شهر پادنا برداشت می شود در مقایسه با سیب هایی که از باغات استان های شمالغرب ایران برداشت می شود دارای سایز کوچکتری است. همچنین به دلیل آب هوای خواصی که در اطراف رشته کوه دنا وجود دارد باعث شده است تا سیب های این منطقه حالت گرد داشته باشند و برخلاف سیب هایی که در استان‌های آذربایجان غربی و شرقی که کشیده هستند و برداشت می شوند، سیب پادنا این حالت را ندارد به خاطر همین سیب این منطقه به برخی از کشورهای عربی و آفریقایی بیشترین صادرات را داشته است.

قیمت سیب سپیدان در مقایسه با سیب پادنا کمی مناسب تر است و شاید دلیل آن این باشد که برخی از صادرکنندگان سیب درختی بر این اعتقادند که سیب های سمت پادنا کیفیت بالاتری نسبت به سیب های منطقه سپیدان دارند و این مسئله باعث شده است تا باغداران، سیب های خود را بالاترین قیمت سیب سپیدان در بازار داخل و یا برای صادرات به فروش برسانند.

قیمت سیب سپیدان

قیمت سیب سپیدان

همانطور که در پاراگراف دوم گفتیم یاسوج یکی از شهرهای مهم برای تولید سیب درختی می باشد که در حومه رشته کوه دنا واقع شده است. همچنین این شهر به عنوان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد هر سال بیشترین میزان برداشت انواع سیب پاییزه ( سیب رد دلیشز و گلدن دلیشز ) را داشته است و با داشتن بیشترین سردخانه حجم فروش سیب در این منطقه را افزایش داده است.

تقریباً همه سیب هایی که در حومه رشته کوه دنا در شهرهای مختلف برداشت می‌شوند، در یک سطح کیفی و ماندگاری هستند فقط از نظر قیمت متفاوت می باشند که این تفاوت قیمت در نوع سورت و بسته بندی توسط باغداران بوده است.
قیمت سیب سپیدان به دلیل اینکه باغداران در این منطقه سیب های خود را به صورت فله ای در سبد های پلاستیکی جمع آوری می کنند، خواهان زیادی برای صادرات ندارد اما در سایر مناطق، سیب ها به صورت دست چین شده و مرتب در بسته بندی های صادراتی قرار داده می‌شوند و طبیعتاً هم فروش راحت‌تری را برای صادرات دارد و هم قیمت سیب سپیدان بالاتر می باشد.

سجاد راد

من در حوزه میوه مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.