مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب درختی صادراتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

مناطق سیب خیز ایران:انواع سیب درختی در ایران:قیمت سیب درختی ارومیه و اشنویه:قیمت سیب درختی سمیرم و مراغه:کشورهای واردکننده سیب ایران:استانداردهای صادراتیاستاندارد IFF برای صادرات چیست:

قیمت سیب درختی صادراتی ایران برای صادرات حدود ۲۵۰۰ بود که این میزان در سال ۹۷ حدود سه برابر شده است.

اگر به دنبال قیمت سیب درختی صادراتی در ایران هستید، شهرهای مختلف  در کشور هستند که به عنوان قطب های اصلی تولید سیب ممتاز به شمار می روند.

همه ما می دانیم که هر سیبی، سیب صادراتی نیست. سیب صادراتی باید استانداردهای لازم برای فروش به کشورهای خارجی را داشته باشد.

مثلا سیب قرمز هر چقدر سفت و پر رنگ باشد و قالب یکنواختی داشته باشد، بازار پسندی بسیار زیادی خواهد داشت.

قیمت سیب درختی

مناطق سیب خیز ایران:

ایران به عنوان قطب اصلی تولید سیب در جهان، سالانه بالغ بر ۵ میلیون تن انواع سیب برداشت و به بازارهای خارجی صادرات می شوند.

مناطقی چون

 • ارومیه
 • اشنویه
 • مراغه
 • میانه
 • سمیرم
 • شیراز
 • دماوند

بالاترین میزان برداشت را دارا می باشند.

قیمت سیب درختی

انواع سیب درختی در ایران:

انواع سیب درختی در ایران در واریته های مختلف می باشد که بالاترین حجم این سیب ها، از نوع رد دلیشز و گلدن دلیشز می باشد که در ایران بنام های لبنانی قرمز و زرد معروف هستند.

سیب های گرانی اسمیت ( سبز فرانسه )، گالا و فوجی نیز از تولیدات باغداران مناطق سیب خیز کشور به شمار می روند.

قیمت سیب درختی

قیمت سیب درختی ارومیه و اشنویه:

قیمت سیب درختی در بعضی از مناطق ارومیه و اشنویه بالای ۳۰۰۰ تومان بر روی درخت معامله شد که این میزان با احتساب ۱۰۰۰ تومان هزینه های جانبی اعم از هزینه های ( کارگری، سبد، کاغذ و پوشال، نگهداری در سردخانه ) به قیمت ۴۰۰۰ تومان رسید. البته این قیمت تنها برای سیب قرمز است و طبیعتا سیب زرد در بازار ایران کشش بالاتری نسبت به قرمز دارد و هر سال قیمت سیب زرد گران تر به فروش می رسد. خصوصا اگر سیب زرد ماتیکی باشد که خواهان خیلی زیادی هم برای صادرات و هم در بازار داخل دارد.

قیمت سیب درختی

حال در نظر بگیرید که اگر سیب قرمز یا زرد بعد از برداشت و در سردخانه ۴۰۰۰ تومان برای باغدار تمام بشود، اگر وضع دلار به همین منوال باشد و نابسانی های قیمت سایر محصولات در بازار داخل همین باشد، ممکن است قیمت این سیب ها بیش از ۷۰۰۰ تومان خرید و فروش شود.

ما در نظر داریم تا بهترین سیب ها را با بسته بندی شکیل و خوش رنگ ترین سیب ها را در اختیار خریداران محترم قرار دهیم.

قیمت سیب درختی

قیمت سیب درختی سمیرم و مراغه:

سیب درختی سمیرم و مراغه نیز بالاترین قیمت را سر باغ تجربه کرده اند. بطوریکه در اوایل برداشت این میوه، قیمت تا بالای ۵۰۰۰ تومان نیز رسید. مراغه و سمیرم که مرغوب ترین و با کیفیت ترین سیب درختی را در اختیار دارند، هر سال در بازار داخل و صادرات بالاترین قیمت را داشته اند.

به نظر می رسد که قیمت سیب قرمز و زرد این دو منطقه بیش از ۷۰۰۰ تومان خرید و فروش شوند.

با توجه به اینکه شرکت بازرگانی ویتاراد صرفا در زمینه صادرات میوه فعالیت دارد، هر سال رقابتی ترین قیمت را در اختیار خریداران داخلی و خارجی قرار داده است.

 

کشورهای واردکننده سیب ایران:

متاسفانه علی رغم اینکه بزرگ ترین تولید کننده سیب درختی در جهان هستیم، ولی در زمینه صادرات موفق عمل نکرده ایم و خیلی از رقبا توانسته اند با اصول و رعایت برخی از استانداردها گوی سبقت را از ما بگیرند.

برای کشورهایی که هم که داریم صادرات می کنیم، درصد خیلی کمی را توانسته ایم بازار آن کشورها را در اختیار بگیریم.

به عنوان مثال: کشور هند که حدود ۱ میلیارد و چهارصد میلیون جمعیت دارد، یکی از بزرگ ترین جامعه هدف ما در حوزه صادرات سیب به شمار می رود. ولی هر سال درصد خیلی کمی از سیب های کشور به بازار هندوستان صادرات می شود.

استانداردهای صادراتی

برای اینکه بتوانیم وارد بازارهای اروپایی و همچنین بازارهای هدف خود را تسخیر کنیم، نیازمند رعایت استانداردهایی چون برداشت صحیح، سورت بندی مناسب و بسته بندی طبق استانداردهای روز دنیا هستیم.

کشورهایی چون آمریکا، چین و شیلی بالاترین میزان صادرات به این کشور را دارا هستند.

اگر بتوانیم اصول بسته بندی و استانداردهای IFF را رعایت کنیم، طبیعتا می توانیم علاوه بر کشورهای

 • هندوستان
 • افغانستان
 • پاکستان
 • عراق
 • قزاقستان
 • روسیه
 • اوکراین

وارد بازارهای اروپایی نیز شویم.

قیمت سیب درختی

استاندارد IFF برای صادرات چیست:

برای اینکه بتوانیم جایی در بازارهای اتحادیه اروپا داشته باشیم، مستلزم این هستیم که بتوانیم استانداردهای لازم را در این زمینه رعایت نماییم.

این استانداردهای لازم از زمان کاشت محصول شروع می شود تا بسته بندی نوین آن که همه آموزش های لازم در این زمینه در قالب یک فایل وورد به زبان انگلیسی تنظیم شده است که می توانید با کلیک کردن روی تصویر زیر، فایل مورد نظر را دانلود نمایید.

قیمت سیب درختی

سجاد راد

من در حوزه میوه مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.