مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت خیار خاردار و گوجه فرنگی صادراتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

بازار هدف محصولات گلخانه ای ایران:میزان برداشت خیار خاردار از گلخانه ها:حجم صادرات انواع خیار و گوجه در سال ۲۰۲۰:صادرات عمده خیار خاردار و معمولی:
قیمت خیار خاردار

خیار خاردار و گوجه فرنگی صادراتی گلخانه ای از عمده فعالیت بازرگانی ویتاراد است که قیمت فروش آن برای بازار های خارجی کاملا رقابتی بوده است.

هر دو محصول خیار و گوجه فرنگی از جمله محصولاتی هستند که هر سال ظرفیت صادراتی بالایی دارند و به کشور های متعددی صادرات می شوند.

محصولات گلخانه ای ایران با توجه به اینکه به صورت سالم تولید می شوند، طعم خاصی دارند. و نسبت به گونه فضای باز، ماندگاری بیشتری نیز دارند که از این رو اغلب مشتریان خارجی خیار خاردار گلخانه ای و گوجه فرنگی را جهت خرید سفارش می دهند.

بازار هدف محصولات گلخانه ای ایران:

محصولات کشاورزی گلخانه ای ارقام زیادی در ایران دارند و همچنین بازار های خارجی زیادی نیز برای فروش و صادرات این محصولات وجود دارد.

این محصولات که ظرفیت بسیار بالایی برای صادرات دارند، می توان به

  • خیار گلخانه ای
  • گوجه فرنگی
  • بادمجان
  • فلفل دلمه ای
  • انواع کلم و کاهو
  • سبزیجات

اشاره کرد.

اما بیشترین ظرفیت می توان به صادرات خیار گلخانه ای اشاره نمود که اغلب در استان یزد زیر کشت می رود.

بعد از آن گوجه فرنگی و فلفل دلمه ای هستند که بیشترین میزان صادرات به کشور های هدف دارند.

همه محصولات که اشاره شد، به کشور هایی چون روسیه، اوکراین، بلاروس،

کشور های عربی حوزه خلیج فارس صادرات عمده دارند.

میزان برداشت خیار خاردار از گلخانه ها:

همانطور که در پاراگراف بالا مطرح کردیم، خیار از محصولات گلخانه ای بیشترین میزان صادرات را دارد.

اما محصول خیار انواع و ارقام مختلفی دارد که نوع خیار خاردار، بیشترین میزان درخواست را از سمت مشتریان داخلی و خارجی داشته است.

صادرات خیار خاردار به قدری زیاد است که تولید کنندگان عمده آن در استان یزد و کرمان سالانه بیش از ۲۰۰۰ تن را از گلخانه های خود برای صادرات برداشت می کنند.

قیمت خیار خاردار هم همیشه بالاتر از خیار ساده بوده است. بازار روسیه، اوکراین و قزاقستان از مشتریان بالفعل ما در این زمینه می باشد.

احتمالا با این میزان فروش که برای صادرات انجام می شود، حجم زیر کشت نیز در گلخانه های مناطق مذکور متقابلا رشد خواهد داشت که امید است بتوانیم علاوه بر خیار خاردار، سایر محصولات هم همانند گوجه فرنگی صادرات آن رشد بالایی داشته باشد.

حجم صادرات انواع خیار و گوجه در سال ۲۰۲۰:

طبق آماری که وجود دارد، میزان صادرات انواع خیار و گوجه فرنگی ایران در سال ۲۰۲۰ چیزی حدود ۲ میلیون دلار است که حجم نسبتا قابل قبولی می تواند باشد. چرا که نسبت به مساحت گلخانه هایی که برای این محصولات زیر کشت رفته، صادرات خوبی نیز داشته است.

اگر بخواهیم در زمینه تولید و صادرات محصولات کشاورزی رشد بالایی داشته باشیم، نیاز به سرمایه گذاری خارجی داریم. چرا که در این هم موقعیت جغرافیایی خوب وجود دارد و هم اینکه هزینه های راه اندازی بسیار پایین تر از سایر کشور ها است.

از این رو شاید مشتریان خارجی بتوانند همکاری خوبی با این مجموعه داشته باشند.

صادرات عمده خیار خاردار و معمولی:

طبق تصاویری که نشان داده شده است، خیار خاردار و خیار ساده هستند که در بسته بندی های سبد پلاستیکی به بازار های خارجی صادرات عمده می شود.

قیمت خیار خاردار و خیار ساده از اوایل برداشت از ۰.۱۵ دلار شروع می شود و تا زمانی که حجم سفارش های صادراتی افزایش پیدا می کند، قیمت این محصولات نیز بالاتر می رود.

صادرات خیار گلخانه ای در ایران همانند برخی از محصولات کشاورزی دیگر، می تواند به بازار های اروپای مرکزی نیز انجام گیرد. چرا که گفتیم کیفیت و طعم محصولات ایران منحصر به فرد است و خواهان زیادی دارد.

سجاد راد

من در حوزه میوه مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.