مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش کیوی تو سرخ | کیوی صادراتی درشت آستارا

آنچه در این مقاله می خوانید...

شرایط نگهداری کیوی در سردخانه نحوه سورت و بسته بندی کیویصادرات کیوی مازندران به هند
فروش کیوی تو سرخ

فروش کیوی تو سرخ صادراتی درشت آستارا برای بازار روسیه و هند با قیمت ۱۴۰۰۰ تومان به صورت سورت شده و بسته بندی سبدی انجام می گیرد.

آیا اطلاع دارید که کیوی خونی یکی از گران ترین نوع کیوی در بازار های اروپا به شمار می رود؟ این نوع کیوی به دلیل خاصیت بالا و طعم منحصری که دارد، همواره قیمت بالاتری نسبت به واریته های مختلف این میوه داشته است.

در کشور ایران نیز، میزان برداشت کیوی خونی یا همان کیوی تو سرخ آنچنان بالا نیست، ولی همواره قیمت فروش آن در باغات بالاتر از هایوارد طلایی و کیوی زرد بوده است.

مناطق مختلف استان مازندران و گیلان که قطب های اصلی ما در تولید کیوی هستند، هر سال کشاورزان و باغداران در این مناطق، بهترین نوع محصولات خود را برای صادرات برداشت و در سردخانه ها نگهداری می کنند.

شرایط نگهداری کیوی در سردخانه

میوه هایی که قابلیت نگهداری در سردخانه ها را دارند، حتما باید دمای نگهداری آن طبق استاندارد آن میوه بوده و همچنین رطوبت داخل سالن ها هم مطابق با آن میوه انجام گیرد.

میوه کیوی هم به همان صورت است. در بررسی هایی که از سردخانه های مختلف استان گیلان انجام گرفته است، اغلب دمای نگهداری کیوی برای صادرات، ۲ درجه بالای صفر است که این دما باعث می شود تا کیوی در محیط سردخانه برای ماه های آینده بدون اینکه تاثیر در کیفیت آن گذاشته شود، ماندگاری داشته باشد.

فروش کیوی تو سرخ، زرد یا هایوارد طلایی نسبت به همین مشخصه انجام می شود. هر چقدر کیوی سختی بالایی داشته باشد، یعنی نگهداری اصولی در سردخانه انجام شده است که بالطبع قیمت آن برای فروش نسبت به کیوی هایی که نرم شده اند بالاتر است.

مناطقی همچون:

  • آستارا
  • تالش
  • چالوس
  • انزلی
  • تنکابن

دارای بهترین کیفیت از میوه کیوی هستند که حدود ۱۲۰ سردخانه در امر نگهداری این میوه فعالیت گسترده ای دارند.

 نحوه سورت و بسته بندی کیوی

زمانی که باغداران محصول کیوی خود را برداشت کردند، برای نگهداری و فروش در ماه های آینده به سردخانه های مناطق خود انتقال می دهند.

بعد از اینکه سفارش از سمت بازار های هدف صادراتی شروع می شود، همکارانی هستند که در زمینه فروش کیوی تو سرخ یا واریته های دیگر فعالیت دارند که وظیفه سورتینگ و بسته بندی را انجام می دهند.

هر مشتری که به عنوان خریدار، با فروشنده ارتباط می گیرد نسبت به بازار خود، درخواست خرید خود را اعلام می کند که بر این اساس شرکت های بسته بندی می بایست طبق همین، اقدام به سورتینگ نمایند.

توجه داشته باشید که سورتینگ کیوی هم به صورت دستی و هم به صورت مکانیزه انجام می شود و اغلب در سبد های پلاستیکی بسته بندی می شود.

صادرات کیوی مازندران به هند

در اوایل متن اشاره کردیم که یکی از بازار های بزرگی که صادرکنندگان ما تمرکز زیادی به آن دارند، کشور هندوستان است. سالانه از اوایل برداشت کیوی هایوارد طلایی از سطح باغات، وارد کنندگان هند تقاضا خود را برای خرید این میوه اعلام می کنند.

مازندران که از مناطق عمده کیوی صادراتی سایز متوسط است، مختص بازار هند به شمار می رود، چرا که شهروندان و خریداران هند همواره درخواست کیوی با سایز متوسط هستند تا تعداد کیوی هایی که در سبد ها جای می گیرد، بیشتر باشد. از این رو هر سال بیشترین میزان فروش و صادرات کیوی به هند از منطقه مازندران و شهر تنکابن صورت می گیرد.

امسال فروش کیوی تو سرخ هم برای بازار این کشور داشتیم. اگر چه حجم پایینی داشت ولی خوشبختانه شروع خوبی برای معرفی این نوع کیوی ایرانی برای بازار بزرگ هند به شمار می رود.

سجاد راد

من در حوزه میوه مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.