مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات سیب قرمز به کنیا

آنچه در این مقاله می خوانید...

بندر اصلی کنیا برای واردات سیب درختیآفات سیب درختی قبل از برداشتصادرات سیب ایران به آفریقا
صادرات سیب قرمز

صادرات سیب قرمز به کنیا نسبت به سایر کشور های آفریقایی، بیش از ۱۰۰۰ تن بوده است که قیمت فروش آن در ایران برای این کشور با توجه به کیفیت، ارزان بوده است.

کنیا واردات انبوه سیب درختی ایران را از سال ۲۰۱۳ شروع کرده و قبل از میزان خرید سیب قرمز ایران از سمت این کشور بسیار محدود بود.

مشتریان ما در کشور کنیا بعد از اینکه کشش سیب ایران را در بازار خود دیدند، به مرور زمان میزان سفارش خرید خود را افزایش دادند.

در حال حاضر صادرکنندگان سیب درختی در ایران، این کشور را به عنوان یکی از بازار های عمده صادراتی خود قلمداد می کنند که علاوه بر سیب، محصولات دیگری چون کیوی، پرتقال و انار نیز صادرات می کنند.

صادرات سیب قرمز

بندر اصلی کنیا برای واردات سیب درختی

یکی از بنادر اصلی که هر سال محموله های مختلف از کشور های اروپایی، آسیایی و آفریقایی به این کشور وارد می شود، بندر مومباسا است که به عنوان دومین شهر پرجمعیت کنیا محسوب می شود و همچنین به دلیل قرار گرفتن در مرکز جزیره، پایتخت گردشگری نیز معرفی شده است.

صادرات سیب قرمز به کنیا اغلب از طریق همین بندر در بازار آن خرید و فروش می شود که شرکت بازرگانی ویتاراد در این چند سال گذشته توانسته است، محصولاتی همچون:

  • سیب درختی
  • کیوی
  • پرتقال
  • انار
  • لیمو
  • فلفل دلمه ای

به بازار آن صادرات کند.

شما مشتریان محترم در کشور کنیا که در زمینه تجارت انواع میوه خصوصا سیب فعالیت دارید، گروه ویتاراد با داشتن سردخانه بزرگ برای این میوه، همواره آماده همکاری با مشتریان خود از کشور های مختلف بوده است.

صادرات سیب قرمز

آفات سیب درختی قبل از برداشت

هر نوع محصول کشاورزی در هر کشوری که تولید می شود، طبیعتا یک سری آفات گریبان گیر محصولات می شود که این معضل می تواند تاثیر مستقیم از آب و هوا، میزان آبدهی درختان، خاک و سمپاشی کم یا زیاد انواع سموم داشته باشد.

سیب درختی هم یکی از این محصولاتی است که قبل از برداشت، آفات مختلفی می تواند داشته باشد که باغداران با رعایت اصول برداشت، قبل از چیدن سیب ها، اقدام به رفم این موضوع می کنند تا برای صادرات بتوانند مرغوب ترین نوع از سیب های قرمز و طلایی را در اختیار مشتریان داخلی و خارجی قرار دهند.

مطابق تصویر زیر که مشاهده می کنید، سیب های ایران در این سطح کیفیت هستند که غالبا برای صادرات، عاری از هر گونه بیماری می باشند و دارای طعم خاصی هستند که در سال ۲۰۲۱ گروه ویتاراد با داشتن ۸۰۰۰ تن از ارقام مختلف این میوه، قصد دارد، فروش عمده سیب قرمز و طلایی را برای بازار های خارجی با قیمت مناسب از بازار داخل در اختیار مشتریان قرار دهد.

صادرات سیب قرمز

صادرات سیب قرمز

صادرات سیب ایران به آفریقا

همانطور که می دانید سیب های پاییزه در ایران در دو نوع هستند که سیب های رد دلیشز و گلدن دلیشز هستند و بیشترین صادرات هم مربوط به این دو نوع سیب درختی می باشد.

زمان برداشت سیب های پاییزه در ایران از اواخر ماه شهریور شروع می شود و به خاطر بالا بودن حجم برداشت، معمولا این پروسه تا یک ماه به طول می انجامد.

حال بعد از اینکه فرایند چیدن سیب ها از باغات به اتمام می رسد، خیلی از کشاورزان اقدام به فروش سیب های خود می کنند که عمدتا از نظر کیفیت، در سطح بازار های صادراتی هستند.

آفریقا که مشتریان زیادی را برای ما داشته است، سالانه بهترین نوع از این میوه برای کشور هایی چون:

  • کنیا
  • لیبی
  • نیجریه
  • یمن

صادرات می شود و سال به سال بر تعداد مشتریان ما در این قاره افزوده می شود. بازرگانی ویتاراد در سال جاری با صادرات سیب قرمز به کنیا توانسته است با بیش از ۲۰ مشتری واقعی در این کشور ارتباط کاری داشته باشد و به واسطه آن بتواند بیش از ۲۰۰۰ تن از این میوه را صادرات کند.

صادرات سیب قرمز

سجاد راد

من در حوزه میوه مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.