مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات سیب قرمز ارومیه

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع سیب درختی در ایرانقیمت سیب قرمز ارومیه در روسیه

صادرات سیب قرمز ارومیه که از مهرماه شروع می شود به بیش از ۲۰ کشور انجام می پذیرد که برخی از این بازار ها کوچک و بعضی کشور های هدف هم بازار بزرگی دارند.

ارومیه از دیر باز به عنوان مرکز اصلی تولید سیب و انگور در ایران بوده و همچنان به عنوان قطب مرکزی این محصولات به شمار می رود و سالانه تناژ انبوهی از انواع سیب درختی از مناطق مختلف آن برداشت و در گرید های مختلف در سطح سردخانه ها نگهداری می شود.

صادرات عمده انواع سیب درختی از ارومیه هر سال بیش از ۵ میلیون دلار بوده است که به عنوان مرکز اصلی فروش سیب درختی در ایران، مبلغ قابل توجهی می تواند باشد.

صادرات سیب قرمز

انواع سیب درختی در ایران

یکی از کشور هایی که به عنوان تولید کننده و صادرکننده عمده انواع سیب درختی در جهان شناخته شده است، ایران است که واریته های مختلفی از این میوه در فصول مختلف از سطح باغات مناطق مختلف آن برداشت می شود.

مهم ترین گونه های صادراتی که هر سال نیز فروش بالایی برای بازار های خارجی داشته است، می توان به

  • سیب قرمز
  • سیب زرد
  • سیب فوجی
  • سیب گالا
  • سیب گرانی اسمیت

اشاره کرد که حجم برداشت و صادرات هر کدام از این سیب ها، برای بازار های خارجی متفاوت هستند. ببیشترین درخواست مشتریان خارجی برای خرید انواع سیب درختی، مربوط به سیب قرمز و زرد است که اگر آمار برداشت سیب درختی در ایران را مورد بررسی قرار دهید، متوجه خواهید شد که سیب قرمز و زرد بالاترین حجم را در این زمینه داشته است که پشت بند آن میزان صادرات این دو واریته از سیب نیز نسبت به سایر گونه ها بیشتر است.

صادرات سیب قرمز ارومیه در سال ۲۰۲۰ بالاترین میزان را به کشورهایی همچون هند و روسیه داشته است و دلیل آن بالا بودن میزان برداشت، کیفیت بسیار بالا و بسته بندی درست مطابق با استاندارد های بازار های خارجی بوده است.

صادرات سیب قرمز

قیمت سیب قرمز ارومیه در روسیه

همانطور که قبلا هم اشاره کرده بودیم، روسیه به عنوان پهناور ترین کشور در جهان، بزرگ ترین بازار مواد غذایی را نیز در خود دارد. هر سال انواع مختلف از میوه جات، صیفی جات و سایر مواد غذایی از اقصی نقاط کشور های جهان به بازار روسیه وارد می شود.

یکی از محصولاتی که بالاترین میزان خرید و فروش را در بین میوه جات داشته است، سیب درختی قرمز بوده است. ایران هم یکی از کشور های عمده صادرکننده این میوه به روسیه به شمار می رود.

صادرات سیب قرمز ارومیه به بازار روسیه هر سال افزایش داشته است و قیمت فروش سیب ایران در بازار مسکو بسیار رقابتی بوده است، بطوریکه اغلب شهروندان این کشور، برای خرید، سیب ایران را انتخاب می کنند.

دلیل اصلی این موضوع طعم و کیفیت خاص سیب های ایرانی است که خوشبختانه در این سال های اخیر با رشد صادرات انواع محصولات کشاورزی، شاهد این بودیم که به جز سیب درختی، سایر میوه جات و صیفی جات ایرانی نیز طرفداران زیادی را به خود دیده است.

صادرات سیب قرمز

 

سجاد راد

من در حوزه میوه مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.