مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات انار نی ریز شیراز به ژاپن

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع انار در ایران و کشور های وارد کننده آن:میزان برداشت انار دانه سیاه:قیمت فروش انار شیرین شیراز:
صادرات انار نی ریز

صادرات انار نی ریز شیراز به کشور ژاپن از سه سال پیش شروع شده است و تا به الان توانسته ایم جایگاه انار ایران را در بازار این کشور بدست آوریم.

در کشور های شرق آسیا، علاوه بر ژاپن، کره جنوبی هم از مشتریان ما برای خرید انار ایران تلقی می شود.

نی ریز در ایران جز شهر های استان فارس است که دارای بهترین نوع انار از نظر کیفیت، ماندگاری و طعم است که دانه های قرمز تیره شیرین و با پوست ضخیم است که اغلب خریداران خارجی این نوع انار را از ایران سفارش می دهند.

انار از گونه های دیگر هم در باغات سطح کشور برداشت می شود که تقریبا همه این ارقام جز انار صادراتی ایران به شمار می روند و هر سال به کشور های مختلف اروپایی و آسیایی صادرات می شوند.

انواع انار در ایران و کشور های وارد کننده آن:

در خبر های گذشته به این موضوع اشاره بیشتر کرده بودیم که انار ارقام مختلفی در ایران دارد که صرفا کیفیت و طعم و رنگ دانه های آنها با هم فرق دارند که مهم ترین این ارقام از باغات شهرهایی چون

  • نی ریز
  • داراب
  • خاتم
  • شهرضا
  • یزد
  • ساوه
  • کاشمر

برداشت می شوند که هر کدام از انار صادراتی ایران به کشور های عضو اتحادیه اروپا، اروپای شرقی، شرق آسیا، غرب آسیا صادرات می شوند که در سال ۲۰۲۰ پیش بینی ما بر این است که میزان صادرات انار ایران به بیش از ۹۰۰۰۰ تن برسد.

در این میان، صادرات انار نی ریز بالاترین حجم را به نسبت سایر انار مناطق دیگر ایران داشته است.

میزان برداشت انار دانه سیاه:

انار دانه سیاه بیشترین خواهان را در صادرات دارد. این نوع انار در ایران تنها در دو منطقه ایران بالاترین میزان برداشت را دارد. استان فارس و مازندران. اما انار استان فارس به دلیل ماندگاری بالا صادرات قابل توجهی هم داشته است.

میزان برداشت انار دانه سیاه در این دو منطقه حدود ۸۰۰۰۰۰ تن بوده است که از این میزان حدود ۶۵٪ آن برای صادرات خرید و فروش شده است و مابقی هم برای بازار داخلی و تولید فرآورده های دیگر مورد استفاده قرار گرفته است.

صادرات انار نی ریز که بیشترین بازار را در اختیار دارد، صرفا به دلیل همین دانه های سیاه آن است که سبب شده جایگاه ویژه ای از دید صادرکنندگان محترم در ایران داشته باشد.

قیمت فروش انار شیرین شیراز:

در سال جاری که به فصل برداشت انار شیرین در شیراز نزدیک می شویم، قیمت فروش آن در سطح باغات به ۱۲۰۰۰ تومان رسیده است که مبلغ بسیار بالایی می تواند برای باغداران در این منطقه به حساب آید.

اگر قیمت انار نی ریز یا داراب شیراز در باغات بالاتر رود، ممکن است درصد صادرات انار نی ریز یا داراب به کشور هایی که سالانه به آن می فرستیم، کاهش یابد.

بنابراین قبل از اینکه بخواهید برای مشتریان خارجی اعلام قیمت کنید، حتما از قیمت فروش انار در آن کشور مطلع باشید تا احتمالا باعث نشود که مشتری خود را از دست بدهید. صادر کننده انار باید همه احتمالات را در پیش بگیرد تا بتواند بازار درستی را برای خود و محصول خود ایجاد کند. بنابراین ما و مشاوران گروه ویتاراد در این زمینه سعی خواهیم کرد که چه در زمینه تامین انار صادراتی و چه در حوزه صادرات همکاری خوبی با شما همکاران محترم داشته باشیم.

سجاد راد

من در حوزه میوه مشغول به کار هستم

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و انار و کیوی و….. دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.